Відзначення Всесвітнього Дня зору

1 2

Сьогодні, 11 жовтня, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній День зору під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Мета – залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з його порушенням.

Важливість зору важко переоцінити, адже 90% інформації про навколишній світ ми отримуємо саме через очі. За спостереженнями медиків, 85% населення планети страждає на ті чи інші патології зору, серед яких найпоширеніші коротко- та далекозорість. Хвороби очей має більше 19 мільйонів дітей. В Україні понад 50 тисяч людей із вадами зору, і понад 10 тисяч – це діти. Але точних даних про кількість незрячих в Україні немає. Тож тих, хто має серйозні порушення зору, в Україні може бути від 70 тисяч до 100 тисяч. На думку ВООЗ, 80% випадків порушення зору можна попередити або вилікувати в разі своєчасного лікування.

Особливої актуальності набуває необхідність збереження зору, враховуючи, що захворювання очей важко лікуються, а за умов несвоєчасного звернення до спеціалістів вони здатні призвести до інвалідності та сліпоти.

Опубліковано у Заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.