Про “Левеня”

Загальні відомості

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» функціонує під патронатом Міністерства освіти і науки України і має статус експериментального закладу всеукраїнського рівня. Основна мета діяльності НРЦ «Левеня» – створення моделі ранньої психолого-медико-педагогічної допомоги дітям та організація навчання і реабілітації сліпоглухих дітей в умовах освітнього закладу нового типу.

В Центрі навчаються, виховуються та отримують корекційно-педагогічну допомогу і лікування більш як 200 дітей з різноманітними порушеннями зору (в тому числі сліпі, сліпоглухі та діти зі складними порушеннями розвитку) віком від 2 місяців до 12 років. НРЦ «Левеня» – єдиний навчальний заклад в Україні, де створені групи та класи для сліпоглухих дітей. Робота з дітьми даної категорії потребує не тільки знання спеціальних методик, але й особливу організацію життєвого простору.

Завданням НРЦ «Левеня» є комплекс медичної, психологічної та педагогічної допомоги дітям з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку в умовах навчально-виховного закладу, інтеграція та інклюзія дітей з порушеннями зору в середовище здорових однолітків.

При поступленні дитини в НРЦ «Левеня» соціальний педагог ознайомлюється з сімейною ситуацією, при наявності факторів групи ризику заповнюється соціальний паспорт сім`ї і соціальний педагог організовує необхідні реабілітаційні заходи. Індивідуальна програма складається для дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання. Цю програму складає вчитель, який займається з дитиною. Індивідуальні корекційні програми складають спеціалісти реабілітаційного відділення (психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед). До реабілітації залучаються сторонні спеціалісти, а саме – обласний лікар-офтальмолог.

Центр ліцензовано відповідно до вимог навчальних закладів України. Навчання в центрі відбувається за державними загальноосвітніми програмами та авторськими корекційними програмами. Постреабілітаційний супровід здійснюють соціальні педагоги. Вони систематично відвідують школи, де навчаються інтегровані діти, зустрічаються із вчителями та учнями – випускниками центру, відслідковують успішність. З усіма школами укладені угоди.

У центр приймаються:

• діти раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку (від 2 місяців до 10 років) з зоровою патологією;
• сліпі (з гостротою зору 0,04 і нижче на оці, яке краще бачить з оптимальною корекцією);
• зі зниженим зором (з гостротою зору 0,05-0,4 на оці, яке краще бачить з оптимальною корекцією, при цьому враховується стан інших зорових функцій (поле зору, гострота зору на близькій відстані, форми та плинність патологічного процесу);
• з функціональними порушеннями зору (амбліопія, косоокість, порушення рефракції);
• зі складними порушеннями розвитку (діти з зоровою патологією та порушеннями інтелектуального розвитку, діти з зоровою патологією та порушеннями мовлення, опорно-рухового апарату, сліпоглухі діти).

«Левеня – це дитина міста Лева, дитяча істота, дуже сильна істота, адже створювалася в часи тотального безгрошів’я і таки змогла вижити, я за гороскопом також Лев, а левиці собак не народжують» – констатує канд. пед. наук, доцент Віра Миколаївна Ремажевська.