Навчально-виховний захід присвячений Дню білої тростини

1 2
3 4
5 титулка

15 жовтня 2015 року тифлопедагоги Навчально-реабілітаційного центру «Левеня» провели навчально-виховний захід присвячений Дню Білої тростини в класах сліпоглухих.

Традиційно у жовтні місяці співробітники Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» проводять різні заходи присвячені Міжнародному дню білої тростини. З цікавістю і користю для себе у відзначенні цього дня прийняли участь учні зі складним дефектом розвитку (сліпоглухі).

Вчителі дефектологи Орися Колоскова, Ольга Совинська, Олег Шарабура ще раз нагадали вихованцям закладу про історію виникнення дня вшанування Білої тростини як символу незрячої людини. Учні самостійно продемонстрували вміння: складали і розкладали тростини, переміщувалися на майданчику з просторового орієнтування по різноманітних поверхнях, обминали перешкоди, використовуючи при цьому тростину.

Інформаційна довідка: Міжнародне свято «День білої тростини» визнано ще в 1969р. в Коломбо (США). Це відбулося на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі цей день відзначався з 15 жовтня 1970 року. Цей День служить нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки, та ін.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.