Акція присвячена Міжнародному дню білої тростини

9R_8LBad2bc 9HCwtVs-MeE
DSCN6999 DSCN7001
DSCN7002 IMG_4820

15 жовтня 2015 року співробітники Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» провели п’яту традиційну акцію присвячену Міжнародному дню білої тростини. Основною метою акції було прагнення її учасників привернути увагу суспільства до проблем незрячих людей.

Цього року акція проходила у Львівському центральному парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького, за сприянням керівництва парку та управління культури Львівської міської ради. Вибір місця проведення заходу був обумовлений тим, що ті позитивні зміни, які відбуваються в облаштуванні міста з врахуванням потреб людей з обмеженими можливостями, в більшості випадків спрямовані на задоволення їх потреб у пересуванні містом, відвідуванні торговельних і адміністративних закладів, а рекреаційні зони міст залишаються поза увагою державних структур.

Саме тому спеціалісти навчально-реабілітаційного центру «Левеня» ретельно вивчили визначену для проведення акції територію парку, проклали три маршрути: від автодрому до оглядового колеса; від автодрому до літньої сцени; від автодрому до дитячого майданчику на вулиці Зарицьких. Цими маршрутами із пов’язками на очах та тростинами пройшли волонтери – студенти магістратури Львівського державного університету фізичної культури. Супроводжували їх вчителі-дефектологи , які працюють із незрячими дітьми.

Проведений в рамках акції експеримент з орієнтування незрячих на території парку показав, що на сьогодні відпочинкова зона недостатньо пристосована для людей з обмеженими фізичними можливостями. Поганий стан покриття міжалейних переходів, відсутній рельєфний план парку, немає орієнтирів-вказівників, виготовлених шрифтом Брайля, які допомогли б незрячим зорієнтуватись, не всюди є поручні на підйом-спуск на дорогах та сходах. Сходи не позначені контрастними смужками для людей із поганим зором. «Під час відпочинку у парку проблеми можуть виникнути навіть у людей зі зниженим зором, при зокрема відвідуванні зони атракціонів» – говорить учасниця акції вчитель-дефектолог НРЦ «Левеня» Ольга Совинська, – Підходи та підйоми до діючих атракціонів вимагають ремонту і спеціального облаштування для людей з особливими потребами».

На завершення акції, для її учасників було влаштовано сюрприз від адміністрації парку – катання на дитячому атракціоні «Веселі гірки». Учасники акції активно обмінювались своїми враженнями, коментували свої відчуття. Оператор атракціону підтвердила те, що незрячі діти є частими відвідувачами зони атракціонів, щоправда разом з дорослими.

Безумовно складно облаштувати таку велику територію парку спеціальними орієнтирами, маячками, пандусами, але адміністрація Львівського центрального парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького, представники якої приймали безпосередню участь в акції, готова це робити. Приємно було, що акція сприяла налагодженню корисної взаємодії між спеціалістами НРЦ «Левеня» та адміністрацією Львівського центрального парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького, результатом якої повинні стати конкретні рекомендації спеціалістів для керівництва парку, щодо облаштування парку до потреб незрячих відвідувачів. У навчально-реабілітаційному центрі «Левеня» сподіваються на те, що найближчим часом будуть зроблені необхідні зміни до облаштування території парку, та спільна робота по створенню «безбар’єрного простору» матиме результати.

Довідка: Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» – всеукраїнський експериментальний заклад освіти, який забезпечує сучасну систему навчання, виховання та комплексну реабілітацію, в тому числі медичну, дітей з проблемами зору. Це єдиний заклад в Україні, в якому живуть і навчаються сліпоглухі діти. Вихованцями Центру є діти, що проживають у Львові та Львівській області, а також діти з інших регіонів України, Росії, Білорусії, Молдови, що отримують тут консультативну та реабілітаційну допомогу.

Опубліковано у Заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.