«Найуважніший мовознавець»

DSCN0283 DSCN0294
CAM04616 CAM04615

Сьогодні, 9 листопада 2015 року, розпочався Тиждень української мови в Комунальному закладі Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня». І розпочався він з Вікторини для учнів 4-го класу «Найуважніший мовознавець». Девізом цього заходу був вислів відомого письменника М. Рильського: «Слово – зброя. Як усяку зброю, його треба чистити й доглядати».

Захід був проведений з метою поповнити і розширити уявлення учнів про рідну мову та її значення в людському суспільстві, розкрити її необхідність у житті людини, показати учням красу і багатство української мови; виховати прагнення досконало знати і навчитись говорити правильною літературною мовою. Завдання Вікторини були різноманітні і розраховані на хороші знання української мови, швидкість реакції та логічне мислення. Цікавим було також і нарахування балів. За правильну і швидку відповідь учень отримував «+1 бал», натомість якщо відповідь була неправильною, то учасник Вікторини здобував «-1 бал». Віднімались також бали і за вигукування відповідей. Все це в свою чергу було спрямоване на виховування у дітей культури спілкування та дотримання правил конкурсу. Таке нарахування балів суттєво вплинуло на розподіл призових місць.

Призові місця зайняли такі учні: І місце – Кравчук Марія, ІІ місце – Кравчук Андрій, ІІІ місце – Кутний Антоній. Переможці отримали медальки-переможців, всі інші учні – медальки-учасників.

Враження від вікторини: Кутний Антоній, учень 4-А класу: «Мені сподобались всі конкурси вікторини, особливо той конкурс де було потрібно пояснювати значення слів чи виразів («фразеологізми про мову» – примітка вчителя). Єрьоменко Артур, учень 4-А класу: «Мені дуже сподобалась вікторина, правда дуже шкода, що я не переміг. В мене виникло бажання намалювати малюнок як відгук до цієї вікторини. І я обов’язково пізніше це зроблю.» Шевнін Емілія Стефанівна, член журі, бібліотекар: «Неймовірно цікавою і веселою була гра у відповіді на усні та письмові питання з української мови. За допомогою саме таких вікторин зростає бажання дітей більше читати. На мою думку, у дітей з’являється набагато раніше бажання бути «кращим». І для того існує можливість заохочувати дітей краще вчитись.»

Організувала та провела вікторину вчитель-дефектолог – Герман Анастасія Юріївна.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.