Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології у комплексній реабілітації дітей з особливими освітніми потребами: реалії та перспективи»

_MG_8929 _MG_9012
p1ak9dvjn4k1t1b91rcp1500ufj7 _MG_8885

З 31 травня до 2 червня у Львові на базі НРЦ «Левеня» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології у комплексній реабілітації дітей з особливими освітніми потребами: реалії та перспективи». У цій конференції взяли участь провідні спеціалісти з питань навчання та реабілітації дітей з особливими потребами із України, та Європи. Також серед учасників були представники Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України.

У рамках міжнародної конференції на базі НРЦ «Левеня» відбулася нарада керівників спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів України для дітей з проблемами зору,а також огляд 54 вихованців та випускників Центру кандидатом медичних наук головним позаштатним дитячим офтальмологом МОЗ України Юрієм Баріновим, та доктором медичних наук,професором,завідувачем кафедри офтальмології, експерт ВООЗ із питань сліпоти в Україні Сергієм Риковим.

В конференції по скайпу виступив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей. Він привітав учасників конференції,зазначив особливу роль НРЦ «Левеня» у спеціальній освіті України,накреслив шляхи реформування української системи освіти та відповів на запитання учасників конференції.

Протягом конференції учасники обговорили перспективу впровадження нових практик освіти дітей з особливими освітніми потребами Україні як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях. Учасники також приділили значну увагу питанню виявлення дітей раннього віку з сенсорними порушеннями. Не оминули і таку нагальну та болючу тему, як реалізація права дитини з особливими освітніми потребами на освіту в умовах інклюзії та її психолого-педагогічний супровід.

Окрім педагогів, у конференції взяли участь і лікарі. Практично всі головні дитячі спеціалісти Департаменту охорони здоровя ЛОДА,лікарі-офтальмологи, зокрема головний позаштатний дитячий офтальмолог Міністерства охорони здоров’я Юрій Барінов, та заслужений лікар України, голова ВГО «Асоціація дитячих офтальмологів України» та експерт ВООЗ із питань сліпоти в Україні Сергій Риков.

Директор НРЦ «Левеня», заслужений працівник освіти України Віра Ремажевська, розповіла що проведення цього заходу визначили не лише 20річчя експериментальної діяльності НРЦ «Левеня»,а й необхідності обговорення проблем,що є у сучасній спеціальній та інклюзивній освіті Адже діти з проблемами психофізичного розвитку повинні отримувати найякіснішу медичну допомогу та мати можливості навчатись як і їхні здорові однолітки. Саме тому, щоб обмінятись досвідом та обрати найоптимальніший шлях розвитку, ознайомитись із зарубіжним досвідом реформування діагностики та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами, зібралися близько 200 фахівців з України, та з різних країн Східної Європи.

Конференція пройшла успішно. Учасники конференції прийняли резолюцію щодо покращення перспективи розвитку у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Опубліковано у Заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.