Ремажевська Віра Миколаївна, 1959 року народження.
У 1982 році закінчила Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова за спеціальністю «Книгознавство» і отримала кваліфікацію «Книгознавець» та у 1991 році закінчила з відзнакою Київський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Дефектологія» і отримала кваліфікацію «Тифлопедагог, вчитель шкіл сліпих і слабозорих».
Кандидат педагогічних наук з 1995 року. Дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді Українського державного педагогічного університету імені М.Д.Драгоманова. У 2004 році присвоєно наукове звання доцента.
14 років працювала в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, останнє місце – на посаді завідувача кафедри корекційної педагогіки (залишила кафедру у 2013 р.) та заступника декана факультету корекційної педагогіки та психології Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету.
У 1996 році виступила з педагогічною ініціативою про створення експериментального педагогічного майданчика на базі спеціального садка-школи для дітей з порушеннями зору, яку підтримали Інститут спеціальної педагогіки АПН України і Міністерство освіти і науки України. Тема експерименту: Науково-організаційні основи функціонування закладу нового типу «Реабілітаційний центр для дітей з вадами зору», удосконалення змісту дошкільної та початкової шкільної освіти даної категорії дітей.
З 1996 року заклад реорганізовано в перший в Україні навчально-реабілітаційний центр «Левеня». Від моменту створення закладу до серпня 2020 року Ремажевська В.М. була його директором.
НРЦ «Левеня» – єдиний заклад загальної середньої освіти в Україні для дітей зі сліпоглухотою.
У 2007 році Міністерство освіти і науки України прийняло рішення про продовження педагогічного експерименту (науковий керівник Ремажевська В.М.), основними завданнями якого стала розробка української моделі ранньої комплексної медико-педагогічної допомоги дітям з проблемами розвитку та їх сім’ям та розробка української моделі навчання і реабілітації сліпоглухих дітей.
У 2019 році Всеукраїнський педагогічний експеримент було закінчено і розпочато новий на тему: «Розроблення програмно-методичних, дидактичних матеріалів та підручників для забезпечення освіти дітей з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку» на базі комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» (науковий керівник В.М.Ремажевська).
В.М.Ремажевська є автором більше 80 наукових статей, науково-методичних посібників, підручників для дітей з порушеннями зору, порадників для батьків дітей з особливими освітніми потребами, зокрема, це авторські освітні та корекційно-розвиткові програми для дітей молодшого шкільного віку та дошкільного віку з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку, робочі зошити з розвитку графомоторики, офтальмопедії, комплекти діагностичних матеріалів, тощо.
Підготувала та провела більше 40-ти всеукраїнських та міжнародних науково-практичних семінарівта конференційз питань освіти дітей з особливими потребами (1999 –2019 р.р.). Була неодноразово учасником міжнародних наукових конференцій і конгресів. Є представником України в ICEVI (Міжнародна Рада з питань Освіти для осіб з порушеннями зору) та представником України в DBI (Міжнародна рада з питань освіти і реабілітації сліпоглухих осіб).
З 2019 року є президентом ГО «Всеукраїнська асоціація працівників спеціальної та інклюзивної освіти».
Нагороджена грамотою Президії Академії педагогічних наук України, неодноразово грамотою Міністерства освіти і науки України, подяками міського голови м.Львова, грамотами департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації, грамотою Львівської обласної ради, Грамотою Священного синоду Української православної церкви та Почесним Знаком Святого Володимира, медаллю ім.Н.І.Пільман «За досягнення у дитячій офтальмології», Подякою Уповноваженого Президента України з прав дітей, Міжнародним Орденом Усмішки, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Знаком «Відмінник освіти України», нагрудним знаком «Василь Сухомлинський». Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».