Всесвітній день зору

checking-eyes

8 жовтня 2015 року відзначатимуть Всесвітній день зору. Ця дата позначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з вадами зору. Всесвітній день зору щорічно проводиться під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) у другий четвер жовтня. У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов’язані з цією проблемою. В цей день головною подією є Глобальна програма з профілактики сліпоти «Vision 2020: the right to sight» (право на зір), яка створена ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.

Сліпота – це нездатність бачити навколишній світ. Основні причини сліпоти це катаракта, глаукома, дегенерація сітківки, помутніння рогівки, трахома, і особливо в останні роки, ренопатія недоношених дітей. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я кількість сліпих людей у світі становить близько 45 млн., а слабозорих – 169 млн. осіб. Кількість сліпих дітей – майже півтора мільйона. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути, своєчасно розпочавши лікування. «Бережіть, як зіницю ока». Ця приказка знайома нам з дитинства. Нібито цілком зрозуміло, про що в ній ідеться: якщо хочете щось зберегти, ставтесь до нього так само уважно, як до органу, який дарує нам найдорожче – світло. Ще Гермгольц, видатний німецький лікар-науковець, казав: «З усіх органів відчуттів людини око завжди визнавалось найкращим даром і найчудеснішим витвором творчої сили природи». Проте розуміння цієї, як і багатьох інших, народних мудростей іноді приходить занадто пізно.

У рамках Всесвітнього дня зору НРЦ «Левеня» 08.10.2015 року проводить просвітницьку акцію на вулицях міста Львова під назвою «Бережіть зір! Будьте здорові!!!».

Опубліковано у Заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.