Спецсемінар, присвячений Луї Брайлю

image5image3
image2image2 (1)
image1image6

Сьогодні в НРЦ «Левеня» відбувся спецсемінар, присвячений річниці дня народження Луї Брайля – французького педагога та винахідника універсального шрифту, який дозволяє незрячій людині читати, навчатися, грати музику по нотах.

Учасники семінару ознайомилися із життєвим шляхом Луї Брайля, його невгамовним прагненням до навчання та винаходів. Ще в 12 років Луї розпочав роботу над створенням спеціального алфавіту для сліпих. Цей же метод він поклав і в основу нотної грамоти. Винахід було названо іменем його творця – «шрифт Брайля».

Педагоги отримали інформацію про різні види шрифтів, які передували цьому винаходу. Ці шрифти були незручні, задумані для очей, а не для пальців. Луї Брайль започаткував новий підхід до письма та читання незрячих.

Учасники семінару спробували писати на брайлівських приладах для письма з допомогою грифеля. Важко уявити, скільки зусиль доводилося докладати сліпим у давні часи, коли використовували лінійно-рельєфний шрифт… Добре, що зараз є брайлівські машинки.

Тим самим Луї Брайль змінив життя мільйонів людей. З того часу пройшло більше двох століть, а шрифт Брайля залишається безцінним інструментом навчання і комунікації незрячих, адаптованим для безлічі мов.

Опубліковано у Заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.