м. Львів, вул. Володимира Великого, 87А
+38 (032) 263-41-72, 263-40-88
lewenia@ukr.net

Про нас

logo3

Загальні відомості

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» функціонує під патронатом Міністерства освіти і науки України і має статус експериментального закладу всеукраїнського рівня. Основна мета діяльності НРЦ «Левеня» – створення моделі ранньої психолого-медико-педагогічної допомоги дітям та організація навчання і реабілітації сліпоглухих дітей в умовах освітнього закладу нового типу.

В Центрі навчаються, виховуються та отримують корекційно-педагогічну допомогу і лікування більш як 200 дітей з різноманітними порушеннями зору (в тому числі сліпі, сліпоглухі та діти зі складними порушеннями розвитку) віком від 2 місяців до 12 років. НРЦ «Левеня» – єдиний навчальний заклад в Україні, де створені групи та класи для сліпоглухих дітей. Робота з дітьми даної категорії потребує не тільки знання спеціальних методик, але й особливу організацію життєвого простору.

Завданням НРЦ «Левеня» є комплекс медичної, психологічної та педагогічної допомоги дітям з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку в умовах навчально-виховного закладу, інтеграція та інклюзія дітей з порушеннями зору в середовище здорових однолітків.

При поступленні дитини в НРЦ «Левеня» соціальний педагог ознайомлюється з сімейною ситуацією, при наявності факторів групи ризику заповнюється соціальний паспорт сім`ї і соціальний педагог організовує необхідні реабілітаційні заходи. Індивідуальна програма складається для дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання. Цю програму складає вчитель, який займається з дитиною. Індивідуальні корекційні програми складають спеціалісти реабілітаційного відділення (психолог, вчитель-дефектолог, вчитель-логопед). До реабілітації залучаються сторонні спеціалісти, а саме – обласний лікар-офтальмолог.

Центр ліцензовано відповідно до вимог навчальних закладів України. Навчання в центрі відбувається за державними загальноосвітніми програмами та авторськими корекційними програмами. Постреабілітаційний супровід здійснюють соціальні педагоги. Вони систематично відвідують школи, де навчаються інтегровані діти, зустрічаються із вчителями та учнями – випускниками центру, відслідковують успішність. З усіма школами укладені угоди.

У центр приймаються:

• діти раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку (від 2 місяців до 10 років) з зоровою патологією;
• сліпі (з гостротою зору 0,04 і нижче на оці, яке краще бачить з оптимальною корекцією);
• зі зниженим зором (з гостротою зору 0,05-0,4 на оці, яке краще бачить з оптимальною корекцією, при цьому враховується стан інших зорових функцій (поле зору, гострота зору на близькій відстані, форми та плинність патологічного процесу);
• з функціональними порушеннями зору (амбліопія, косоокість, порушення рефракції);
• зі складними порушеннями розвитку (діти з зоровою патологією та порушеннями інтелектуального розвитку, діти з зоровою патологією та порушеннями мовлення, опорно-рухового апарату, сліпоглухі діти).

«Левеня – це дитина міста Лева, дитяча істота, дуже сильна істота, адже створювалася в часи тотального безгрошів’я і таки змогла вижити, я за гороскопом також Лев, а левиці собак не народжують» – констатує канд. пед. наук, доцент Віра Миколаївна Ремажевська.

PDF-Icon_2 Адміністрація НРЦ “Левеня”

PDF-Icon_2 Положення про НРЦ

PDF-Icon_2 Статут НРЦ “Левеня”

Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Штатний розпис НРЦ “Левеня”

Доповідна записка про хід та результати роботи НРЦ “Левеня”

Інформація про НРЦ “Левеня”

Наказ про експеримент 1996р.

Наказ про експеримент 2008р.

Опис діяльності експериментального педагогічного майданчика

Портфоліо педагога

Портфолiо учня (вихованця)

Структура НРЦ (нова)