Учні 3-А і 4-А побували на екскурсії підземеллями Львова

головна 6
2 1
39

Далеко не всі львів’яни задумуються, що рідне місто може ховати свої таємниці не лише в своїх вузьких вуличках, парках чи спорудах, а навіть і глибоко під бруківкою. Під містом існує ціла мережа підземель, кожне з яких наповнене якимось своїми історіями, розповідями чи легендами. Про це учні 3-А і 4-А класів змогли дізнатись, побувавши на екскурсії підземеллями Львова.

Зокрема, незабутні враження залишила подорож єдиною в Україні кавовою шахтою в музеї-кав’ярні «Копальня кави», де вагонетки по залізничних рейках транспортують кавові зерна. Тут нас чекала розповідь про львівську каву, шляхи її потрапляння до Львова та доволі цікаві інтер’єри стилізованої шахти, де сучасна фантазія переплітається зі старовинними елементами (кава на стінах).

Підземелля Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла набагато старші за саму споруду. В них збереглись залишки будівель, які походять з княжих часів. Підземелля налічує 9 залів і кілька з них сьогодні відвідали діти. Хлопці і дівчата побачили унікальні макети вигляду Львова в давнину, але найбільше вразив різьблений саркофаг 18 ст. архиєпископа Миколи Вижицького. У ньому видавлена бічна стінка, однак у саркофазі ніхто ніколи не був похований.

Раніше на місці сьогоднішнього проспекту Свободи протікала річка – Полтва. Щоправда в XIX столітті вона була закопана під землю і закута в колектор, де досьогодні вона протікає. А Опера стоїть майже на ній, на місці, де проходило колишнє русло. І в цих підземеллях ми почули про історію спорудження театру не на річці, а поруч, його подальшу долю, а також змогли побачити і саму Полтву, яка і зараз протікає праворуч від театру.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.